Služby

Oheň symbolizuje pohodu a bezpečie v každom z nás. Aj my by sme Vám radi prispeli k spríjemneniu voľných chvíľ v kruhu blízkych. Z našej širokej ponuky si určite vyberiete ten správny výrobok. Poradíme Vám po technickej  stránke, aby bol krb účelný a zároveň designový doplnok vo Vašom interiéry či exteriéry.

Kontaktujte nás.

koľko krokov je potrebných od túžby po realitu?

Vytvárame návrhy a design

Každé dielo, či už sa jedná o krb pec šporák alebo záhradný krb by mal byť architektonický kompozične priestorovo ale aj funkčne dobre zvládnutý. Skutočný pocit radosti a harmónie vám dá až keď spája v sebe účel krásu a bezpečnosť.

Aby sme vedeli ponúknuť pre každého z vás a vašich blízkych to najlepšie nepreferujeme ale odporúčame na daný účel typ stavby a požadovaný komfort obsluhy to najvhodnejšie.

Staviame kachľové pece, interierové aj záhradné krby, sporáky a grily

Rôznorodosť stavieb rôzne školenia a snemové stretnutia nám zaručujú neustále sa posúvať do popredia a plniť vaše sny do najmenších detailov.

Opravujeme a rekonštruujeme

Odbornosť a vysokú zručnosť nám rovnako efektívne zaručujú aj opravy a rekonštrukcie diel a stavieb nefunkčných a starých aj niekoľko desiatok rokov.

Poskytujeme poradenstvo

Záručný a pozáručný servis ako aj opravy prevádzame aj na dielach nie nami postavenými a to nám umožňuje zanechať v každej stavbe kus poctivej prace a tým aj kúsok seba.

Naše certifikáty
Technológie

Technológia stavania z kachlíc montážou „na hlinu“

Táto technológia sa používa už po stáročia a dodnes ju v plnom rozsahu nenahradili žiadne iné technológie. Na jej zvládnutie je nevyhnutná zručnosť a dostatočné znalosti v obore.

Opracovanie kachlíc

- oklepávaním - okraje kachlíc sa nahrubo oklepávajú kachliarskym kladivkom v prípade, že kachlice nie sú kalibrované

- osekávaním - po oklepaní sa kachlica ďalej upravuje osekávaním kachliarskym nožíkom a kladivkom

- brúsením - poslednou fázou pred osadením kachlice je zabrusovanie hrán brúsnym kameňom.

Tento spôsob opracovania sa používa pri stavbe tzv. bezšpárovou metódou.

Stavba vonkajšej steny topného telesa

Vopred opracované kachlice sa kladú tesne jedna vedľa druhej. Spájajú sa sponami, medzipriestor sa vypĺňa hlinou a cvikami. Vnútorná časť kachlíc sa futruje.

  • spájanie – kachlice sa spájajú sponami z kachliarskeho drôtu
  • cvikovanie – priestor medzi kachlicami sa vyplní cvikami z pálenej tehly alebo šamotu a hlinou
  • futrovanie – zadná časť kachlíc sa futruje pálenými škridlami alebo šamotovými plátmi.

Každé topné teleso si vyžaduje iný postup pri stavbe  stien.  Pri stavbe každého radu kachlíc musí mať kachliar premyslený postup vždy o jeden krok dopredu.

Osadenie kovania

Kovania (dvierka, klapky, rošty a pod.) sa osadzujú do vopred pripravených otvorov. Kovania sa musia dostatočne upevniť, ale zároveň sa dbá na dilatáciu.

Ohnisko

Ohnisko sa muruje zo šamotových tehál alebo šamotových plátov, ktoré sa spájajú vhodnou šamotovou maltou. Tvar a veľkosť ohniska závisí od parametrov kachlí. Ohnisko môže byť roštové alebo bezroštové.

Ťahy

Vnútorné ťahy topných telies slúžia na odvod spalín z ohniska a zároveň teplo získané zo spalín odovzdávajú do priestoru. Materiál na ich stavbu je kombináciou hliny, šamotových tehál, pálených tehál a pálenej škridly.

Cenník

Keďže je každé dielo veľmi špecifické a individuálne, z tohto hľadiska nie je možné stanoviť jednotnú cenu za daný úkon či samotné dielo aj keď sa jedná o zdanlivo identické. Je ovplyvňovaná hneď niekoľkými faktormi.

Použité materiály

Cena jednotlivých komponentov je rozdielna v závislosti od jednotlivých výrobcov. V závislosti od výšky ceny by sa malo odvíjať aj kvalitatívne prevedenie výrobkov. Čo nie je pravidlom. Preto pri voľbe materiáloch a prvkoch na stavbe kladieme dôraz na funkčnosť, bezpečnosť a trvácnosť jednotlivých komponentov.

Dodatkové náklady

Jedná sa o náklady spojené s prepravou materiálu a ubytovaním pri stavbách diel mimo regiónu pôsobenia firmy.

Náročnosť samotnej stavby

Do ceny sa premieta veľkosť a náročnosť danej stavby, špecifické požiadavky zákazníka, ako aj prípravné práce, ale aj miesto realizácie stavby (práce vo výškach, v ťažko dostupných miestach a pod.)

Opravy a rekonštrukcie

Pri obhliadke poškodeného diela na tvare miesta vieme určiť približný rozsah škôd a tak aj orientačnú, predbežnú cenu. Stanovenie výslednej ceny opravy alebo rekonštrukcie je možné až po odstránení závady a po vyhodnotení rozsahu prác a použitých materiálov.

Záruka kvality

Sme členmi cechu kachliarov a krbárov na Slovensku   

 

   Sme členmi cechu kachliarov a krbárov na Slovensku.